__________

__________

__________

__________

__________

__________

__________

Българска асоциация на застраховани и пострадали при катастрофи

Приключи вторият етап на конкурса за детска рисунка „Домашно ателие”, организиран от Община Мездра

Приключи вторият етап „Гергьовден – Ден на Мездра” на онлайн конкурса за детска рисунка „Домашно ателие“, организиран от Община Мездра.
 
За участие в него бяха получени 26 рисунки от 25 малки художници от Мездра, Варна, Зверино, Игнатица, Оселна и Крапец. До изтичане на крайния срок за гласуване – 23:59 часа на 14 април 2020 г., се получиха следните резултати:
 
I възрастова група – деца до 6 години
 
1 място – Цветослав Николов – 6 г., ДГ „Роза“ – гр. Мездра – 107 гласа (харесвания);
2 място – Ивана Левашка – 6г.,  гр. Мездра – 53 гласа.
 
II възрастова група – I-IV клас
 
1 място-Киара Иванова – 8г., II „a“ клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – гр. Мездра190 гласа;
2 място – Петя Маешка-9 г., III клас, ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ – гр. Мездра – 148 гласа;
3 място – Нанси Данова – 8 г., II клас, СУ „Св. Климент Охридски“ – с. Зверино – 110 гласа;
4 място – Йоана Славкова -9 г., III клас, гр. Мездра – 91  гласа;
5 място – Жана Стоянова – 9г., II клас, СУ „Св. Климент Охридски“ – с . Зверино – 72 гласа;
6 място – Пламена Пламенова – 7г., с. Крапец,ДГ „Мир“ – гр. Мездра – 70 гласа;
7 място – Николай Кръстев – III клас, СУ „Св. Климент Охридски“ – с. Зверино – 65 гласа;
8 място – Йоан Луканов – III клас, СУ „Св. Климент Охридски“ – с. Зверино – 58 гласа;
9 място – Станислав Кръстев – III клас, СУ „Св. Климент Охридски“ – Зверино – 50 гласа;
10 място – Цветина Стоянова – III клас, СУ „Св. Климент Охридски“ – с. Зверино – 47 гласа;
11 място – Ванеса Димитрова – III клас, СУ „Св. Климент Охридски“ – с. Зверино – 43 гласа;
12 място – Даниел Димитров – III клас, с. Оселна, СУ „Св. Климент Охридски“  - 42 гласа;
13 място – Виктория Атанасова – IV клас,ОУ „Стефан Караджа“ – гр. Варна – 36 гласа;
14 място – Илиян Иванов – I клас, ОУ „Христо Ботев“ – гр. Мездра – 33 гласа;
15 място – Валерия Стоянова – IV клас, гр. Мездра – 30 гласа;
16 място -Стефи Иванова – 10г., гр. Мездра – 23 гласа.
 
III възрастова група – V-VII клас
 
1 място – Светослава Узунова – 11г., V клас, СУ “Иван Вазов“ – гр. Мездра – 230 гласа;
2 място – Момчил Митов – 11г., с. Игнатица, СУ „Св. Климент Охридски“ – с. Зверино – 50 гласа;
3 място – Ивона Наумова – V клас,ОУ „Стефан Караджа“ – гр. Варна – 30 гласа;
4 място – Тони Аврамов – VI клас, ОУ „Стефан Караджа“ – гр. Варна – 29 гласа;
5 място – Иван Калчев – VI клас, ОУ „Стефан Караджа“ – гр. Варна – 26 гласа;
6 място – Моника Кондова – V клас, ОУ „Стефан Караджа“ – гр. Варна – 21 гласа;
7 място – Стефания Златева – V клас, ОУ „Стефан Караджа“ – гр. Варна – 19 гласа.
 
Малки художници,
 
от 15.05.2020 г. до 25.05.2020 г. очакваме Вашите рисунки за участие в третия етап на конкурса на тема „24 май – Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост”.
 
Албумът от рисунките, постъпили в третия етап на конкурса, ще бъде качен на фейсбук страницата на Община Мездра на 26.05.2020 г.
 
Гласуването за тези творби ще протече от 26.05.2020 г. до 31.05.2020 г. (включително).
 
Призьорите в трите етапа на конкурса ще бъдат обявени на официалната фейсбук страница и на сайта на Община Мездра. С деветте най-добри рисунки ще бъде направена виртуална изложба, посветена на 1 юни – Международния ден на детето.
 
Успех на всички участници!
 
01_01_01_Gergiovden_Tsvetoslav Nikolov_Mezdra
 
01_02_01_Gergiovden_Kiara Ivanova_Mezdra
 
01_03_01_Gergiovden_Svetoslava Uzunova_Mezdra