____________

Електронни услуги

____________

Археологически комплекс Калето

____________

Добре дошли в средновековието

__________

Съвместни усилия срещу природните бедствия

____________

ilovebulgaria

____________

Комисия за защита от дискриминация

____________

Българска асоциация на застраховани и пострадали при катастрофи

Държавен личен и отборен шампионат по шосейно колоездене за момчета и момичета мл. и ст. възраст и за девойки мл. възраст и Купа „Мездра“ за деца се проведе в гр. Мездра

_DSC4185

Държавен личен и отборен шампионат (ДЛОШ) по шосейно колоездене за момчета и момичета младша и старша възраст и за девойки младша възраст 2022 и Купа „Мездра“ за деца се проведе в гр. Мездра. Организатори на състезанието, което е от спортния календар на Българска федерация колоездене (БФК), бяха БФК и Колоездачен клуб „Враца Велообщество“, със съдействието на Община Мездра и на частни фирми и под патронажа на областния управител на област Враца. 

_DSC4142

В ДЛОШ и Купа „Мездра“ взеха участие 105 подрастващи колоездачи от 15 колоездачни спортни клуба от Божурище, Бургас, Враца, Габрово, Казанлък, Несебър, Пазарджик, Пловдив, Разград, Свиленград, София, Стара Загора и Троян. Те се съревноваваха в две дисциплини: индивидуално бягане по часовник – 3 км и 5 км, и общ старт – 18 км и 26 км. 

_DSC4127

През първия състезателен ден стартът на индивидуалното бягане по часовник беше на изхода на с. Боденец в посока с. Върбешница, а общият старт през втория състезателен ден беше по маршрут: на късата дистанция (18 км) „Техкерамик-М“ – гр. Мездра – с. Боденец – с. Крапец – с. Върбещница – с. Боденец и финал пред  „Техкерамик-М“, на дългата дистанция (26 км) „Техкерамик-М“ – гр. Мездра – с. Боденец – с. Крапец – с. Върбещница – с. Боденец – с. Крапец и финал на разклона на пътя Враца – Върбешница. 

_DSC4262

Призьори в отделните възрастови категории и дисциплини в ДЛОШ по шосейно колоездене за момчета и момичета мл. и ст. възраст и за девойки мл. възраст 2022 и в Купа „Мездра“ за деца станаха: 

• Купа „Мездра“ – деца – индивидуално бягане по часовник 3 км (3-ма участници): 

1. Виктория Костова (КСК Омега Тийм – Божурище), 

2. Кристиян Вълевски (КК Хемус-1896 – Троян), 

3. Владимир Тодоров (КСК Омега Тийм – Божурище); 

• Момчета младша възраст – индивидуално бягане по часовник 3 км (43-ма участници): 

1. Кристиян Колев (СКК Палашев – Пазарджик), 

2. Илиян Стоянов (КК Верея – Стара Загора), 

3. Игор Мишченко (КК Черноморец – Бургас); 

• Момичета младша възраст – индивидуално бягане по часовник 3 км (9 участнички): 

1. Изабела Пехливанова (КК Хемус-1896 – Троян), 

2. Виктория Андреева (КСК Омега Тийм – Божурище), 

3. Мария Писарева (КК Несебър – Несебър); 

• Момчета старша възраст – индивидуално бягане по часовник 5 км (29 участници): 

1. Павел Димитров (КК Лястовица-1905 – Казанлък), 

2. Павлин Льондев (КК Свиленград 1924 – Свиленград), 

3. Кирил Ибрагимов (КК Черноморец – Бургас); 

• Момичета старша възраст – индивидуално бягане по часовник 3 км (8 участнички): 

1. Дария Венкова (КК Долчини Про Тийм – София), 

2. Кристин Мерк (ПКК Цар Симеон – Пловдив), 

3. Габриела Теодосиева (СКК Палашев – Пазарджик); 

• Девойки младша възраст – индивидуално бягане по часовник 5 км (13 участнички): 

1. Никол Колишева (СКК Палашев – Пазарджик), 

2. Елица Ючорманска (КК Долчини Про Тийм – София), 

3. Елизабет Мерк (ПКК Цар Симеон – Пловдив); 

• Деца – общ старт 18 км (3-ма участници):

1. Виктория Костова (КСК Омега Тийм – Божурище), 

2. Кристиян Вълевски (КК Хемус-1896 – Троян);

• Момчета младша възраст – общ старт 18 км (43-ма участници): 

1. Игор Мишченко (КК Черноморец – Бургас),

2. Иван Ангелов (КК Лястовица-1905 – Казанлък), 

3. Кристиян Колев (СКК Палашев – Пазарджик); 

• Момичета младша възраст – общ старт 18 км (9 участнички): 

1. Изабела Пехливанова (КК Хемус-1896 – Троян), 

2. Мария Писарева (КК Несебър – Несебър), 

3. Виктория Андреева (КСК Омега Тийм – Божурище); 

• Момчета старша възраст – общ старт 18 км (29 участници): 

1. Павлин Льондев (КК Свиленград 1924 – Свиленград), 

2. Кирил Ибрагимов (КК Черноморец – Бургас);

3. Николай Мишченко (КК Черноморец – Бургас); 

• Момичета старша възраст – общ старт 26 км (8 участнички): 

1. Дария Венкова (КК Долчини Про Тийм – София), 

2. Кристин Мерк (ПКК Цар Симеон – Пловдив), 

3. Габриела Теодосиева (СКК Палашев – Пазарджик); 

• Девойки младша възраст – общ старт 26 км: 

1. Елица Ючорманска (КК Долчини Про Тийм – София), 

2. Никол Колишева (СКК Палашев – Пазарджик), 

3. Калина Спасова (КСК Омега Тийм – Божурище); 

• Купа „Мездра – деца – генерално класиране:

1. Виктория Костова (КСК Омега Тийм – Божурище), 

2. Кристиян Вълевски (КК Хемус-1896 – Троян);

• Момчета младша възраст – крайно отборно класиране: 

1. КСК Омега Тийм – Божурище, 

2. КК Хемус-1896 – Троян, 

3. КК Несебър – Несебър; 

• Момчета старша възраст – крайно отборно класиране: 

1. КК Лястовица-1905 – Казанлък, 

2. КСК Омега Тийм – Божурище, 

3. КК Свиленград 1924 – Свиленград. 

_DSC4322

Класиралите се на първите три места в отделните възрастови категории и индивидуални дисциплини получиха медали, грамоти и предметни награди, а клубните отбори призьори – купи и медали. Наградите връчиха областният управител Стефан Красимиров, Нели Минева – заместник-кмет „Икономическо развитие, социални и хуманитарни дейности“ в Община Мездра, представители на БФК и на фирмите спомоществователи. Красимиров получи благодарствено писмо от БФК за оказаното съдействие при организирането на ДЛОШ по шосейно колоездене за 2022 г. 

_DSC3312

„Искаме да благодарим на Областна управа – Враца, на Община Мездра и на всички местни бизнесмени, които се погрижиха да осигурим храна и предметни подаръци за децата, сподели след състезанието председателят на Колоездачен клуб „Враца Велообщество“ Ангел Ангелов. Нашата мисия продължава да бъде популяризирането на колоезденето във Врачанска област и се радваме на все повече съмишленици.“ 

Мирослав Гетов, Снимки: Павел Петров (Община Мездра) и КК Долчини Про Тийм – София